تمرکز آیوتا

پنجشنبه, ۱۶ بهمن ۹۹

آیوتا (MIOTA) چگونه کار می کند؟

آیوتا بر آینده IOT (اینترنت اشیا) و اقتصاد ماشین به ماشین تمرکز کرده است، که در آن ماشین ها مستقیما با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و از الگوریتم Tangle استفاده می کند که با رشد شبکه امکان برقراری سریعتر تراکنش ها را ممکن می کند.

-تاریخ راه اندازی: 24 نوامبر 2015

-ارزش افزوده پس از عرضه اولیه: 550 هزار دلار

-بنیانگذاران: دیوید سانستبو، سرگئی ایوانچگلو، دومینیک شینر، دکتر سرگئی پوپوف

-نوع: پلتفرم

آیوتا نوع جدیدی از ارز دیجیتال شده است که تمرکز آن بر کار در IoT (اینترنت اشیا) و اقتصاد ماشین به ماشین است و آینده ای را می بیند که ماشین آلات مستقیما با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

آیوتا یکی از معدود ارزهای دیجیتال شده است که از فناوری بلاک‌چین استفاده نمی‌کند؛ در عوض، از فناوری به نام Tangle استفاده می کند.

 

Tangle

Tangle یک دفتر توزیع شده منبع باز با یک پروتکل نرم افزاری است که تفاوت اساسی با پروتکل بلاکچین دارد. فناوری Tangle مبتنی بر مفهومی ریاضی به نام نمودار دایره ای مستقیم (DAG) است. معاملات Tangle بصورت موازی پردازش می شوند، یعنی محدودیتی در تعداد تراکنش های آیوتا که می توانند در ثانیه انجام شوند وجود ندارد.

در آیوتا، هیچ ماینری وجود ندارد. Tangle دیکته می کند که "استخراج کنندگان" و "کاربران" یک موجود واحد هستند. هر بار که کاربر معامله ای را ارسال می کند، آن کاربر باید به تأیید دو معامله دیگر در شبکه کمک کند.

همزمان با رشد شبکه Tangle و نزدیک شدن به جرم بحرانی، آیوتا سریعتر و ایمن تر می شود. Tangle در مبنای سه تایی برنامه ریزی شده است که این یک انحراف از کد باینری (صفر و یک) سنتی است. مبنای سه تایی کارآمدتر از باینری است و برخی از پیشرفت‌های چشمگیر عملکردی را فراهم می کند. Tangle را می‌توان روی سیستم های باینری یا سه تایی اجرا کرد.

 

اینترنت اشیا

طرفداران آیوتا همانند طرفداران پرفکت مانی واقعا به آینده ارز رمزنگاری شده اعتقاد دارند. اینترنت اشیا با تولید انواع دستگاه های هوشمند از یخچال‌های هوشمند تا بلندگوها، به یک صنعت بزرگ تبدیل می‌شود. در حالی که بلاک چین روی تعداد معاملات در ثانیه محدودیت دارد، سرعت معاملات آیوتا با تعداد کاربران بیشتر افزایش می یابد.  • آیوتا,
  • ارز دیجیتال,
  • دیجی پول,
  • پرفکت مانی,
  • خرید پرفکت مانی,

{{-- --}}