تکنولوژی بایت کوین

یکشنبه, ۱۹ بهمن ۹۹

بایت کوین (BCN) چیست؟

بایت کوین یک ارز رمزنگاری شده محرمانه است که از امضای حلقه ای برای ارائه معاملات ناشناس استفاده می کند. بایت کوین که در سال 2012 ایجاد شده است، بسیاری از ویژگی های مشابه مونرو را دارد که کد آن از بایت کوین فورک شده است.

-تاریخ راه اندازی: 4 جولای 2012

-قابلیت استخراج: PoW

-بنیانگذاران: نیکولاس ون سابرهاگن

-فورک کد فرعی: مونرو

-نوع: حریم خصوصی

بایت کوین یک ارز دیجیتال رمزنگاری شده متمرکز بر حریم خصوصی است. بسیاری از ویژگی های بایت کوین مشابه با مونرو است که کد آن از بایت کوین فورک شده است. بایت کوین که یکی از اولین سکه های حفظ حریم خصوصی است، اوراق سفید خود را با نام مستعار منتشر می کرد.

تکنولوژی بایت کوین

بایت کوین یک ارز دیجیتال منبع باز است که بصورت PoW استخراج می شود. در واقع بایت کوین به شکلی ساخته شد که در برابر ASIC و GPU مقاوم باشد، به این معنی که هر کسی توسط یک کامپیوتر (CPU) می تواند به طور کارآمد آن را استخراج کند.

کاربرد

در حالی که بایت کوین حتی به پذیرش عمومی نزدیک هم نیست، موارد جالبی از پذیرش بایت کوین توسط بازرگانان وجود داشته است. از دسامبر 2017، هتل و اقامتگاه داکلی در مونته نگرو اجازه پرداخت بصورت بایت کوین را می دهد. از ژانویه سال 2018، Domaine de Crorneyدر Saint-Sernin-du-Plain فرانسه اجازه می دهد تا رزرو غذا و شراب مختص تعطیلات در قالب بایت کوین پرداخت شود.

مخاطبان

به طور کلی همانند پرفکت مانی تمام افراد می توانند از بایت کوین استفاده نمایند اما به طور کلی می توان گفت سه گروه از افراد بیشتر از آن استفاده می کنند. مشتریان، کسب و کارها و سرمایه گذاران.  • مونرو,
  • بایت کوین,

{{-- --}}